Automatyczne urządzenie do regeneracji filtrów cząstek stałych DPF Hydro LUX

DPF Hydro LUX

Firma Marwis-wiodący Polski producent urządzeń czyszcząco myjących od lat dostarcza urządzenia, które znalazły zastosowanie w niejednym warsztacie, bądź zakładzie przemysłowym. Reagując na aktualne potrzeby rynku motoryzacyjnego opracowaliśmy urządzenie DPF Hydro LUX. Maszyna ta pozwala na usunięcie sadzy i popiołu z filtra DPF/FAP, bez negatywnego wpływu na strukturę filtra, przywracając nawet 99% znamionowej przepustowości. Nasi technolodzy dołożyli wszelkich starań, by procedura czyszczenia była bezpieczna dla środowiska oraz operatorów maszyny.

Proces regeneracji odbywa się w zamkniętej komorze, wyposażonej w filtry zapobiegające wydostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń do pomieszczenia, w którym stoi maszyna. Woda z płynem krąży w obiegu zamkniętym i jest filtrowana podczas całego procesu, co znacznie wydłuża żywotność kąpieli. DPF Hydro Lux czyści filtry za pomocą wody, chemii i powietrza. Odpowiednio dobrana, sterowana komputerowo – sekwencja podawania wody wraz ze środkiem chemicznym, powietrza,  w połączeniu z impulsami generowanym przez sprężone powietrze zapewniają wysoką skuteczność regeneracji.

Po zakończonym procesie czyszczenia urządzenie suszy filtr powietrzem o temperaturze 90oC co zapewnia całkowite odparowanie roztworu czyszczącego. Po zakończeniu suszenia, maszyna dokonuje finalnego pomiaru przeciwciśnienia. Taki pomiar można również wykonać przed czyszczeniem, co umożliwi późniejsze porównanie wartości przeciwciśnienia przed oraz po czyszczeniu. Urządzenie jest wyposażone w drukarkę, która pozwala na wydruk protokołu z pomiarów.

Czas mycia filtra dla pojazdów osobowych lub dostawczych to 20-40minut, co umożliwia regenerację do kilkunastu filtrów w ciągu 8 godzin. Wysoka wydajność w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji gwarantuje szybki zwrot kosztów zakupu.

Cechy DPF Hydro LUX :
Czyści filtry DPF, FAP ,GFP oraz katalizatory wszystkich marek,
Wstępna diagnostyka on-line!,
Usuwa do 99% zanieczyszczeń znajdujących się w filtrze
Czas czyszczenia 20-40 minut samochody osobowe, do 75 minut samochody ciężarowe,
Duża powierzchnia filtracyjna- aż 7,8 m2Suszenie gorącym powietrzem do 90oCNie wymaga rozcinania, modyfikacji czy spawania filtra,
Cząstki stałe nie unoszą się w powietrzu podczas czyszczenia filtra
Pobór prądu przez urządzenie jest znacznie mniejszy porównując do maszyn wypalających filtry,
Prosta w obsłudze,
Nowoczesny wygląd,
Dogodna widoczność procesu czyszczenia, ułatwia to śledzenie i kontrolę nad procesem,

Powierzchnia całkowita 2480x1300x2100 mm
Obszar roboczy 1990x930x880 mm
Nośność blatu 350 kg
Pojemność zbiornika 300 L
Zasilanie / Moc 400/230V / 12 KW
Zasilanie powietrzem 8 Ba, 200L/min
Powierzchnia filtracyjna 7,8 m2
Waga 650 kg
Materiał Stal nierdzewna 304 L
Funkcje Automatyczne mycie
Mechanizmy mocowania filtrów
Ekran dotykowy
Drukarka
Pomiar Przepływu Powietrza
Pomiar Ciśnienia
Suszenie gorącym powietrzem
Oświetlenie Led
Wymagane media 3 x 400 V
Sprężone powietrze
Zabezpieczenie C25A

Zapytaj o specjalną ofertę dla Ciebie.
Zadzwoń!
tel. 781 355 000.