DPF Duo Premium

DPF Duo Premium
Automatyczne urządzenie do czyszczenia wodnego filtrów cząstek stałych typu DPF, FAP oraz katalizatorów.

Firma Marwis-wiodący Polski producent urządzeń czyszcząco myjących od lat dostarcza urządzenia, które znalazły zastosowanie w niejednym warsztacie, bądź zakładzie przemysłowym. Reagując na aktualne potrzeby rynku motoryzacyjnego opracowaliśmy urządzenie DPF Duo Premium . Maszyna ta pozwala na usunięcie sadzy i popiołu z filtra DPF/FAP, bez negatywnego wpływu na strukturę filtra, przywracając nawet 99% znamionowej przepustowości. Nasi technolodzy dołożyli wszelkich starań, by procedura czyszczenia była bezpieczna dla środowiska oraz operatorów maszyny.
DPF DUO PREMIUM = KABINA CZYSZCZĄCA + SUSZARKA + STÓŁ ROBOCZY
Taki zestaw urządzeń pozwala maksymalnie zoptymalizować proces regeneracji. Dobrze zorganizowany operator potrafi pracować z trzema filtrami jednocześnie.

  • Myje
  • Suszy
  • Mocuje adaptery

Te trzy procesy wykonywane są w jednym czasie, a więc można przyjąć że mocowanie filtra trwa kilka do kilkunastu sekund .

 

Zalety DPF DUO Premium:

Osobna suszarka dwukrotnie zwiększa wydajność pracy.
Jako jedyni posiadamy duży przekrój węża do którego podłączony jest DPF. Duży przekrój = dużo wody.
Nasz układ mocowania filtra wolny jest od elementów umieszczanych wewnątrz rury filtra DPF i blokujących strumień wody . Pozwala to wykorzystać w pełni wydajność pompy wody i powietrza, a co za tym idzie skrócić czas regeneracji.
Duża ilość mocowań o przemyślanym kształcie pozwala na szybkie podłączenie DPF. Podczas czyszczenia filtra operator może już przygotować następny , co redukuje czas przepięcia do kilku sekund.
Duża kabina daję swobodę mocowania czyszczonego filtra . To operator na bazie swoich doświadczeń wybiera pozycję , w której będzie mył filtr.
Zabezpieczenie przed zbyt wysokim ciśnieniem w filtrze podczas czyszczenia.
Zabezpieczenie przed brakiem przepływu powietrza w filtrze podczas suszenia .
Możliwość indywidualnego ustawienia programu czyszczenia zgodnie z pojemnością filtra.
Stabilne zapięcie filtra podczas suszenia
Trzystopniowy system filtracji brudnej wody
Sterownik podgrzewania wody
Ocieplony zbiornik wody
Możliwość przeprowadzenia szkolenia u klienta

 
Urządzenie pozwala na usunięcie sadzy i popiołu z filtra DPF/FAP, bez negatywnego wpływu na strukturę filtra, przywracając nawet 99% znamionowej przepustowości. Nasi technolodzy dołożyli wszelkich starań, by procedura czyszczenia oraz stosowane detergenty były bezpieczne dla środowiska oraz operatorów maszyny.

Operator, za pomocą kamery endoskopowej sprawdza filtr pod kątem uszkodzeń mechanicznych. W przypadku gdy wykryje nadtopienia , pęknięcia wkładu ceramicznego lub inne widoczne ślady mechaniczne  ingerujące w filtr DPF , to jego regeneracja nie będzie możliwa.  Proces regeneracji odbywa się w zamkniętej komorze, wyposażonej w filtry zapobiegające wydostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń do pomieszczenia, w którym stoi maszyna. Woda z płynem krąży w obiegu zamkniętym i jest filtrowana podczas całego procesu, co znacznie wydłuża żywotność kąpieli. DPF DUO Premium czyści filtry za pomocą wody, chemii i powietrza. Odpowiednio dobrana, sterowana komputerowo – sekwencja podawania wody wraz ze środkiem chemicznym, powietrza,  w połączeniu z impulsami generowanym przez sprężone powietrze zapewniają wysoką skuteczność regeneracji.
Po zakończonym procesie czyszczenia dodatkowe urządzenie suszy filtr powietrzem o temperaturze 90oC co zapewnia całkowite odparowanie roztworu czyszczącego. Po zakończeniu suszenia, maszyna dokonuje finalnego pomiaru przeciwciśnienia. Taki pomiar można również wykonać przed czyszczeniem, co umożliwi późniejsze porównanie wartości przeciwciśnienia przed oraz po czyszczeniu. Urządzenie jest wyposażone w drukarkę, która pozwala na wydruk protokołu z pomiarów.
Czas mycia filtra dla pojazdów osobowych lub dostawczych to 20-40minut, co umożliwia regenerację do kilkunastu filtrów w ciągu 8 godzin. Wysoka wydajność w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji gwarantuje szybki zwrot kosztów zakupu.
NOWOŚĆ :   VACUUM DPF PREMIUM
Adapter dedykowany do samochodów ciężarowych, autobusowych, wózków widłowych, maszyn budowlanych spełniających normę emisji spalin EURO 6. Umożliwia instalację filtra w innowacyjnym urządzeniu DPF DUO PREMIUM firmy Marwis .

Proces regeneracji odbywa się w zamkniętej komorze, wyposażonej w filtry zapobiegające wydostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń do pomieszczenia, w którym stoi maszyna. Woda z płynem krąży w obiegu zamkniętym i jest filtrowana podczas całego procesu, co znacznie wydłuża żywotność kąpieli. DPF Duo Premium czyści filtry za pomocą wody, chemii i powietrza. Odpowiednio dobrana, sterowana komputerowo – sekwencja podawania wody wraz ze środkiem chemicznym, powietrza,  w połączeniu z impulsami generowanym przez sprężone powietrze zapewniają wysoką skuteczność regeneracji.

Po zakończonym procesie czyszczenia urządzenie suszy filtr powietrzem o temperaturze 90st C, co zapewnia całkowite odparowanie roztworu czyszczącego. Tu należy podkreślić niezwykle istotną zaletę naszej maszyny – oddzielną suszarkę. Rozwiązanie to powstało w odpowiedzi na rosnące wymagania klientów względem wydajności. Rozdzielenie układu mycia od układu suszenia umożliwia podczas suszenia DPFa rozpocząć proces regeneracji kolejnego filtra.  Ta rewolucyjna modyfikacja zwiększyła wydajność maszyny niemal dwukrotnie, a co za tym idzie, czas zwrotu inwestycji uległ znacznemu skróceniu. Po zakończeniu suszenia dokonywany jest pomiar przeciwciśnienia i przepływu. Taki pomiar można wykonać również przed czyszczeniem, co umożliwi późniejsze porównanie wyników przed i po procesie regeneracji. Zaimplementowana drukarka umożliwia wydruk protokołu z obydwu pomiarów – jest to istotne by klient końcowy mógł zobaczyć i sam porównać osiągnięte wyniki

Powierzchnia całkowita 2350x1400x2460mm
Obszar roboczy 2000x900x1100mm
Nośność blatu 350kg
Pojemność zbiornika 400L
Zasilanie/Moc 400/230V/18kW
Zasilanie powietrzem 8Ba, 200L/min
Powierzchnia filtracyjna 15,6m2
Waga 750 kg
Materiał stal nierdzewna 304L
Oświetlenie led

Wymagania techniczne:
Napięcie 3P 400/230V 50Hz
Moc max: 18kW
Sprężone powietrze: min. 8Bar , wąż średnica 8mm2
Zabezpieczenia minimalne : S303 C25
Zabezpieczenie zalecane:  S303 B32
Wtyczka 32A 5P
Moc pobierana :
Tylko suszenie 10kW
Tylko mycie 8kW

Przystawka Euro 6
Stół montażowy

Zapytaj o specjalną ofertę dla Ciebie.
Zadzwoń!
tel. 781 355 000.