Myjka ciśnieniowa kabinowa

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny i profesjonalny warsztat lub zakład bez odpowiedniego sprzętu. Jednym z podstawowych elementów, które konieczne są do przeprowadzenia regeneracji i czyszczenia części, jest myjka ciśnieniowa.

Choć urządzenia tego rodzaju znane są od wielu lat, wybór odpowiedniego modelu może nastręczać trudności. Jedną z podstawowych wątpliwości, jakie pojawiają się w głowach inwestorów, jest wybór między myjką ciśnieniową kabinową a otwartą. Która z nich sprawdza się lepiej?

myjka ciśnieniowa kabinowa
Myjka ciśnieniowa kabinowa gwarantuje bezpieczne utrzymanie czystości w obszarze miejsca pracy.

Różnice między myjką kabinową a otwartą

Główną różnicą pomiędzy myjką ciśnieniową kabinową a myjką otwartą jest obecność (lub brak) zamkniętej kabiny myjącej. Ten element konstrukcyjny zmienia wiele w sposobie działania i skuteczności myjki.

Myjki z zamkniętą kabiną są bezpieczniejsze niż myjki otwarte. Dzięki zamkniętej podczas mycia kabinie woda nie wydostaje się poza urządzenie. Zredukowane jest tym samym ryzyko ochlapania sąsiadujących z urządzeniem sprzętów elektrycznych, co mogłoby skończyć się zwarciem i ich uszkodzeniem.

myjka ciśnieniowa kabinowa
Myjka ciśnieniowa kabinowa gwarantuje skuteczniejszy efekt czyszczenia w porównaniu do myjki otwartej.

Myjka ciśnieniowa kabinowa pozwala również sprawniej i skuteczniej doczyścić zabrudzone elementy. Tego typu modele często wyposażone są w podgrzewacz wody, który sprawia, że brud, zaschnięte smary i oleje łatwiej odrywają się od powierzchni. W takich urządzeniach standardowym elementem są także wodoodporne rękawice chroniące dłonie pracowników przed poparzeniem gorącą wodą. Na jakość regeneracji i czyszczenia wpływa również ciśnienie, pod jakim myjka ciśnieniowa kabinowa uwalnia strumienie wody. Proces czyszczenia „zamknięty” w szczelnej przestrzeni pozwala na zastosowanie wyższego ciśnienia wody, a co za tym idzie zwiększenie skuteczności natrysku.

W myjce Hydro Power zamontowany został również pistolet sprężonego powietrza, który pozwala osuszyć element po myciu, co zdecydowanie przyspiesza schnięcie.

myjka ciśnieniowa kabinowa
Dzięki zamkniętej konstrukcji myjka ciśnieniowa kabinowa niweluje ryzyko oparzenia gorącą cieczą.

Myjka ciśnieniowa kabinowa to gwarancja bezpieczeństwa

Szczelnie zamknięta przestrzeń, w której odbywa się mycie zabrudzonych elementów, pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, a ono jest przecież najważniejsze!

Myjka ciśnieniowa kabinowa niweluje ryzyko oparzenia gorącą cieczą, ochlapania pracowników, podłogi, czy innych sprzętów elektrycznych. Nie istnieje również ryzyko zranienia czy uszkodzenia ciała poprzez przypadkowe, nieumiejętne nakierowanie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem.