Regeneracja DPF

Użytkownicy samochodów spalinowych co jakiś czas stają przed koniecznością wymiany filtra cząstek stałych DPF. Poruszanie się autem z nadmiernie zanieczyszczonym filtrem, może mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla poziomu spalania, ale również ilości emitowanych spalin, czy stanu silnika.

Alternatywą dla wymiany filtra jest regeneracja DPF.

Przywróć filtrom DPF dawny blask!

Zewsząd napiera na nas przekaz, że lepiej naprawiać i wykorzystywać ponownie niż wyrzucać. Dlaczego taka sama zasada nie miałaby dotyczyć również regeneracji DPF? Czyszczenie filtra pozwala przywrócić 99% znamionowej przepustowości, nie powoduje również uszkodzenia struktury filtra, co oznacza możliwość ponownego korzystania z jego właściwości. Sama procedura czyszczenia została zaprojektowana tak, aby być maksymalnie bezpieczna i nieszkodliwa dla środowiska i operatorów maszyny.

Regeneracja DPF
Efektywna i oszczędna regeneracja DPF w firmie Marwis przedłuży żywotność Twojego samochodu.

Zalety regeneracji DPF

Myjka DPF DUO Premium składa się z trzech głównych elementów – kabiny czyszczącej, suszarki i stołu roboczego. Połączenie tych stanowisk sprawiło, że doświadczony i dobrze zorganizowany operator może jednocześnie pracować z nawet trzema filtrami.

Większa wydajność pracy

Na skrócenie czasu trwania regeneracji DPF pozytywnie wpłynęło zmodernizowanie układu mocowania filtra, ponieważ w DPF DUO Premium jest on wolny od elementów, które mogłyby wpłynąć na przepływ strumienia wody. Innymi słowy, przekrój węża podłączanego do DPF nie jest zakłócony przez elementy znajdujące się wewnątrz rury. Taki zabieg pozwala maksymalnie wykorzystać wydajność pompy wody i powietrza, a to wpływa na skrócenie czasu regeneracji.

Rozłączenie kabiny czyszczącej i suszarki również przyniosło spektakularne efekty – urządzenie dwukrotnie zwiększyło swoją wydajność. W tym samym czasie, kiedy DPF DUO Premium myje i suszy, pracownik może mocować adaptery. Możliwość jednoczesnej obsługi więcej niż jednego filtra przekłada się na redukcję okres zwrotu inwestycji.

regeneracja dpf
Wiele zalet regeneracji DPF w tym większa wydajność pracy i odzyskanie wyższej sprawności.

Sprawniejsza regeneracja DPF

Operatorzy maszyny mogą korzystać z wielu udogodnień, które przygotował dla nich Marwis. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej usprawnić proces regeneracji DPF, m.in. poprzez:

  • montaż dużej kabiny myjącej, dającej swobodę dowolnego mocowania filtra – operator sam wybiera optymalną pozycję, w jakiej ułożony zostanie filtr,
  • przemyślany kształt i dużą ilość mocowań, które pozwalają na szybkie podłączenie DPF,
  • możliwość samodzielnego ustawienia programu czyszczenia dostosowanego do konkretnego filtra.
Regeneracja DPF DUO Premium
Duża kabina myjąca, przemyślany kształt, elastyczność działania programu pod konkretny regenerowany filtr dpf.