Myjka ciśnieniowa

Myjka wysokociśnieniowa, zwana również myjką ciśnieniową, jest niezwykle popularnym urządzeniem wykorzystywanym zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach przemysłowych. To narzędzie jest coraz chętniej stosowane, a jego popularność nie wzięła się znikąd. Stoi za tym przede wszystkim wysoka efektywność i łatwość czyszczenia nawet najcięższych zabrudzeń.

 

Mechanizm działania urządzenia

Swoją skuteczność myjka ciśnieniowa zawdzięcza pompie, która podnosi ciśnienie cieczy wydostającej się z lancy, pistoletu czy pędzla. Silny strumień wody lub wody ze środkiem czyszczącym sprawia, że zabrudzenia dosłownie odrywają się od powierzchni czyszczonych elementów.

Myjka ciśnieniowa Marwis
Wysoką skuteczność myjka ciśnieniowa uzyskuje dzięki wysoko sprawnej pompie.

Myjka ciśnieniowa Hydro Power 800 i Hydro Power 1200 zostały wyposażone w grzałkę, która zwiększa temperaturę płynu do 45°C. Płyn czyszczący, będący mieszaniną wody i środka chemicznego, uwalniany jest z dyszy pistolety pod ciśnieniem nawet 140 barów. Oba parametry wpływają na efektywność czyszczenia, zwiększając ją, dzięki czemu możliwe jest usunięcie nawet silnych zabrudzeń. W pracy pomocne są również zamontowane w myjce pędzel przelotowy i pistolet ze sprężonym powietrzem. Elementy te pozwalają dotrzeć do wszystkich zakamarków i trudnodostępnych miejsc.

 

Myjka ciśnieniowa najważniejsze zalety

Hydroblasting – bo tak nazywa się wykorzystywana w myjkach ciśnieniowych technologia – ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest oczywiście wysoka skuteczność czyszczenia. Zniewalające rezultaty można uzyskać nawet bez wykorzystania środków chemicznych, a dodanie ich spotęguje efekty. Myjka ciśnieniowa oferuje swoim użytkownikom szybką pracę i skuteczne usunięcie zabrudzeń bez uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

myjka ciśnieniowa marwis
Myjka ciśnieniowa z serii Hydro Power 800 i 1200 zostały wyposażone w grzałkę, podnoszącą temperaturę płynu.

Myjki ciśnieniowe Hydro Power zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich konstrukcja cechowała się wysoką wytrzymałością i sztywnością. W celu uniknięcia zniszczenia na skutek kontaktu ze środkiem czyszczącym, zbiornik na płyn myjący wykonany został ze stali kwasoodpornej.

Obsługa myjki ciśnieniowej nie sprawi problemu przeszkolonemu operatorowi. Dzięki szafie sterowniczej urządzenie dopilnuje, aby wszystkie funkcje sterowania zostały spełnione. Sterowniki dbają również o regulację parametrów pracy myjki.

myjka ciśnieniowa hydro power
Myjka ciśnieniowa oferuje użytkownikowi szybką, skuteczną a przede wszystkim efektywną pracę.