Myjka z wysokim ciśnieniem

Myjka z wysokim ciśnieniem wykorzystywana w zakładach to urządzenie, które bezsprzecznie ułatwia i usprawnia pracę. Czyszczenie z ich udziałem staje się szybsze i skuteczniejsze. Zanim jednak operator przystąpi do właściwego działania, myjka musi zostać poprawnie podłączona.

Rodzaje przyłączy w myjce ciśnieniowej Hydro Power

Myjka z wysokim ciśnieniem posiada kilka rodzajów przyłączy, które należy rozróżniać i odpowiednio podłączyć, aby urządzenie działało poprawnie.

Przyłącze elektryczne

Myjka Hydro Power to urządzenie elektryczne – nie działa bez przyłącza do prądu. Duża moc urządzenia warunkuje również, do jakiej instalacji może zostać podłączone.

Przewód zasilający myjki z wysokim ciśnieniem zakończony jest wtyczką 5P 32A, dlatego niezbędny jest montaż gniazda 32A 5P po prawej stronie urządzenia. Takie przyłącze jest wytrzymałe, pozwala na pracę maszyn pobierających dużo energii elektrycznej oraz korzystających z prądu trójfazowego.

myjka z wysokim ciśnieniem
Myjki o wysokim ciśnieniu roboczym strumienia znacząco poprawiają efektywność pracy.

Przyłącze powietrza

Myjka z wysokim ciśnieniem nie ogranicza się jedynie do wykorzystywania wody – możliwe jest również korzystanie z pistoletu ze sprężonym powietrzem. W tym celu należy zapewnić urządzeniu przyłącze powietrza. Konieczne jest podłączenie do końcówki szybkozłączki powietrza przewodu o średnicy wewnętrznej minimum 10 mm (optymalnie 12 mm) zakończonego końcówką żeńską. Szybkozłączka powietrza zlokalizowana jest z prawej strony urządzenia w tylnej części skrzynki elektrycznej.

Przyłącze wody

Hydro Power nie wymaga stałego przyłącza wody. Zadaniem operatora jest uzupełnianie wody w zbiorniku – dolewa się ją przez otwieraną klapę.

myjka z wysokim ciśnieniem
Przyłącze elektryczne, powietrzne, przyłącze wodne – dbałość wykonania każdego elementu myjki z wysokim ciśnieniem.

Pamiętaj o serwisie!

Myjka z wysokim ciśnieniem, podobnie jak inne urządzenia, należy odpowiednio zadbać. Regularny serwis pozwala wydłużyć żywotność pompy i zapewnić stale wysoką efektywność pracy. Samodzielne serwisowanie może jednak skończyć się uszkodzeniem urządzenia, dlatego wszystkie tego typu prace, należy zlecić wykwalifikowanemu personelowi. W przeciwnym razie może dojść nie tylko do uszkodzenia maszyny, ale również utraty gwarancji na sprzęt.

Producent rekomenduje wykonanie poniższych prac konserwacyjnych:

  1. Po pierwszych 50 godzinach pracy – wymiana oleju;
  2. Po każdych kolejnych 500 godzinach pracy – wymiana oleju;
  3. Po każdym 1000 godzin pracy (lub wcześniej) – kontrola/wymiana zestawów zaworów ciśnieniowych i uszczelnień pompy.
myjka z wysokim ciśnieniem
Dla zachowania wysokiej efektywności roboczej należy pamiętać o regularnym serwisie.