Myjki koszowe

Myjka koszowa jest jednym z rodzajów myjek przemysłowych. Ten typ urządzenia swoim wyglądem przypomina zmywarkę – zamkniętą, wyposażoną w lance natryskowe. Na próżno szukać tam osobnego pojemnika, beczki na płyn myjący, czy ręcznie sterowanych lanc, jak ma to miejsce np. w przypadku myjek obsługiwanych ręcznie przez operatora.

Jak zatem zbudowana jest myjka koszowa?

Myjka koszowa typu MRS-WASH

Za przykład posłuży myjka koszowa MRS-WASH, która dostępna jest w kilku wariantach – 600/800/1000/1200. Główny komponent myjki stanowi korpus, będący jednocześnie zbiornikiem cieczy myjącej. Wewnątrz niego umiejscowiony jest kosz obrotowy wraz z mechanicznym układem napędowym. W koszu umieszczane są wyroby i elementy przeznaczone do czyszczenia.

Konstrukcja nośna myjki wykonana jest ze spawanej blachy nierdzewnej, dzięki czemu charakteryzuje się dużą sztywnością. Kształt urządzenia został zaprojektowany tak, aby zapewnić mu odpowiednią wytrzymałość. Korpus wyposażony jest również w pokrywę, która posiada zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem podczas mycia. Za czyszczenie zabrudzonych wyrobów odpowiedzialny jest układ natryskowy, czyli zestaw wysokich lanc natryskowych. Na życzenie inwestora możliwe jest doposażenie myjki koszowej w zestaw niskich lanc natryskowych.

Kolejnym ważnym elementem myjki koszowej jest szafa sterownicza, w której znajduje się aparatura zabezpieczająca oraz sterownik elektryczny z dwoma czytelnymi wyświetlaczami. Podstawowymi funkcjami sterownika są: kontrola i zarządzenie programem mycia, a także regulacja parametrów pracy myjki koszowej, czyli czasu mycia i temperatury płynu myjącego.

Przydatne funkcje i dodatkowe wyposażenie myjki koszowej

Oprócz głównych, najbardziej rzucających się w oczy komponentów myjka koszowa MRS-WASH zawiera kilka innych, „ukrytych” elementów i funkcji.

Niezwykle ważnym wyposażeniem urządzenia, które niewątpliwie wpływa na skuteczność mycia, jest grzałka. Grzałka podnosi temperaturę mieszanki myjącej do wartości, w której płyn charakteryzuje się najlepszymi właściwościami czyszczącymi i odtłuszczającymi. Niezbędnym elementem jest tym samym czujnik temperatury, który zapewnia utrzymanie stałej wartości temperatury mieszanki. Drugi z czujników odpowiada za kontrolę poziomu cieczy w zbiorniku.

Na życzenie inwestora możliwe jest również wyposażenie myjki koszowej w dodatkowe funkcje i elementy. Oprócz wspomnianego już zestawu niskich lanc natryskowych dostępne są opcje takie jak: odolejacz taśmowy i siłowniki pneumatyczne.

Zalety myjki automatycznej

Zakup myjki automatycznej traktujemy raczej jako inwestycję w biznes, a nie zachciankę czy fanaberię. Tym bardziej zastanawiamy się, czy warto przeznaczyć pieniądze na ten cel i jakie korzyści możne nam przynieść to urządzenie.

Przed wyborem myjki warto przeanalizować, czego oczekujemy od urządzenia i czy dany model może spełnić te wymagania. A na jakie potrzeby może odpowiedzieć myjka automatyczna MRS-WASH?

Wydajne, ekonomiczne i ekologiczne mycie

Myjka automatyczna została opracowana z myślą o osiągnięciu najwyższej możliwej skuteczności mycia. Odpowiednia sekwencja pracy dysz ma za zadanie zapewnić wydajne czyszczenie i odtłuszczenie zabrudzonych elementów. Korzystanie ze specjalistycznych środków przeznaczonych do tego rodzaju myjek sprawia, że nawet silny brud jest usuwany już podczas pierwszego mycia.

myjka automatyczna
Twoja nowa myjka automatyczna osiągnie najwyższą możliwą skuteczność mycia.

Łatwość obsługi

Praca myjki automatycznej jest… automatyczna. Operator nie musi samodzielnie czyścić zabrudzonych elementów. Jego praca ogranicza się do ułożenia ich w koszu, a następnie ustawienia odpowiedniej temperatury i czasu mycia – reszta dzieje się sama!

Solidna konstrukcja

Myjka automatyczna została wykonana z wysokiej jakości nierdzewnej blachy, a poszczególne elementy zostały ze sobą zespawane. Jej konstrukcja jest sztywna i porządna. Do wytworzenia zbiornika na płyn myjący (wanny) wykorzystano stal kwasoodporna. Dzięki wymienionym właściwościom myjka jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

myjka automatyczna
Podstawowym surowcem do wykonania myjki automatycznej jest blacha nierdzewna.